Eko-deco.pl

Materiały do scrapbookingu i decoupage.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-01-14 19:18:13

Edyta
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2015-11-13
Liczba postów: 243
WWW
WindowsFirefox 50.0

Papierowe torebki na prezent

nie wiem dlaczego, ale nie jestem w stanie ukończyć posta, jest długi i widocznie za długo go tworze. Tyle się napracowałam i kolejny raz mnie wylogowało i wszystko straciłam, już padam z sił. Będę go dodawała na raty.


Witam serdecznie! Dzisiaj pokażę Wam jak w prosty sposób można wykonać papierowe torebki przydatne na wszelakie okazje:
eq71mxxkej1h.jpg


Pierwszą torebkę wykonuję zwykle z cienkiego papieru np. szary, do pakowania prezentów czy nawet z gazety.
1. Wielkość jest dowolna, ważne, żeby po zgięciu, zostawić wąski pasek, który posłuży do sklejenia.
2.Powstaje coś w rodzaju płaskiej tuby.
r7fjmf7hhdan.jpg

3. Zaginamy dół torebki. Szerokość zagięcia zależy od tego jak szeroki spód chcemy uzyskać
4 i 5. Wykonujemy zagięcia jak na zdjęciach.

3nsrgdo86oh6.jpg

6. Sklejamy.
7. Wystarczy zagiąć górę torebki i udekorować gotową, bądź wyciętą serwetką w której robimy dziurkaczem dwie dziurki. Posłużą do przeciągnięcia kokardki.
xua100z8xver.jpg

Najlepsza część pracy: dekoracja. Idealnie pasują tutaj napisy dostępne w naszym sklepiku, zarówno te personalizowane jak i uniwersalne:
tydd137dtu61.jpg

Wiadomość dodana po 13 min 41 s:
Teraz przejdziemy do wykonania torebeczki znacznie mocniejszej, można wypełnić ją np. woreczkiem ze słodyczami. Zwykle wykonuję ją z grubego papieru bazowego o formacie A-4. Docinam go do rozmiarów: 20 cm x 28 cm.

1. Szkic rozplanowania wymiarów. Rozmiar torebki po sklejeniu 10 (szerokość) x 12 (wysokość) x 4 cm (grubość) plus oczywiście uchwyty.
Czerwone fragmenty zostaną odcięte:
yxtplrdijeiv.jpg

2. Tak wygląda baza po wycięciu niepotrzebnych fragmentów.
3. A tak po bigowaniu:
oy1orelnmpmk.jpg

4. Baza sklejonej torebki.
5. Ozdobiłam ją kolorowym papierem i przygotowałam uchwyty:
t3egola267fa.jpg

Teraz wykonamy jeszcze prosty, ale myślę, że efektowny kwiat, którym udekorujemy torebkę. Posłużą nam do tego łupiny orzeszków pistacjowych, które pozostały mi po świętach.
6. Potrzebne nam będą: kółeczko wycięte z papieru, łupiny orzeszków, klej na gorąco, farba, ewentualnie brokat.
7. Łupiny zaczynamy przyklejać od  środka koła, w pozycji pionowej.
8. W kolejnych rzędach pochylamy łupiny przyklejając, żeby tworzyły rozwinięty kwiat.
9. Na koniec wystarczy pomalować np. same brzegi i środek, obsypać brokatem:
7xw8h6iapyck.jpg

Gotowy kwiat przykleiłam na torebkę, dodałam sznurek, stempelkowe listki i oczywiście tekturkowy napis. Całość spinam klamerką:
vg3abym255md.jpg

Wiadomość dodana po 20 min 13 s:
użyłam:
napisów: Zuzia https://eko-deco.pl/pl/p/Imie-Zuzia-SK20-37/1520
Najlepsze Życzenia https://eko-deco.pl/pl/p/Napis-najlepsz … SK903/3019
biedronki: https://eko-deco.pl/pl/p/Biedronki-z-ka … SK282/1630

Offline

#2 2017-01-15 12:05:21

Kolorowy Światek
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-23
Liczba postów: 36
WWW
WindowsChrome 55.0.2883.87

Odp: Papierowe torebki na prezent

Rewelacyjny pomysł na wykorzystanie łupinek od pistacji! Nie wpadłabym na to... [sred])

Offline

#3 2017-01-15 13:48:10

Edyta
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2015-11-13
Liczba postów: 243
WWW
WindowsFirefox 50.0

Odp: Papierowe torebki na prezent

jestem pistacjożercą [dblpt]) a pistacje drogie, trzeba więc chociaż odpady jakoś zagospodarować [dblpt])

Offline

#4 2017-01-15 23:54:59

OlgaM
Użytkownik
Skąd: Chorzów
Dołączył: 2015-11-13
Liczba postów: 183
WWW
MacintoshSafari 602.1

Odp: Papierowe torebki na prezent

Pomysł z pistacjami mnie powalił rewelacja!! [dblpt])

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
wariusforum - q2cvadi7y6pawel - teletop - zubrrpgmta - asddsa